Słupki drogowe i parkingowe

W ofercie Info-Protect znaleźć można różnorodne słupki drogowe i parkingowe - to wybór różnych systemów mocowania dostosowanych do konkretnych potrzeb ciągów komunikacyjnych na parkingach zewnętrznych i wewnętrznych, a także drogach o ograniczonej prędkości ruchu. Słupki odblaskowe lub biało-czerwone wykorzystuje się w terenach o słabej widoczności – na obszarach przemysłowych lub wielopoziomowych parkingach. Wszystkie słupki wykonane są z najwyższej jakości materiałów, w większości są to słupki metalowe – ze stali lub aluminium oraz słupki z materiałów syntetycznych, jakim jest polietylen. Słupki drogowe biało-czerwone muszą spełniać wymogi przepisów drogowych. Ich celem jest ostrzeganie przed niebezpieczeństwem oraz porządkowanie ruchu na drodze. Słupki, z tego względu, że zazwyczaj umieszczone są na otwartym terenie, muszą być solidnie wykonane z materiałów odpornych na działanie wiatru, deszczu i śniegu. Poniżej prezentujemy krótki przegląd dostępnego u nas asortymentu słupków drogowych i parkingowych.

Zapraszamy do kontaktu.

Słupek podwieszany

Jest to biało-czerwony słupek, montowany za pomocą linek naciąganych z dwóch stron - do stropu oraz do podłogi. Wykonany jest z polietylenu – lekkiego i trwałego materiału syntetycznego. Elementy odblaskowe słupka – czyli kołnierz - sprawiają, że jest on dobrze widoczny w dzień i w nocy, bardzo dobrze sprawdza się także w ciemnych, zamkniętych pomieszczeniach, na przykład w podziemnych garażach oraz parkingach. Słupki biało-czerwone z tej kategorii przeznaczone są do oznaczania występów na ścianach oraz innych niebezpiecznych miejsc. Świetnie sprawdzają się na parkingach wielopoziomowych do oznaczania pasów ruchu, miejsca wjazdu oraz wyjazdu z parkingu. Mogą służyć także do oznaczenia szybów oraz przewodów w przestrzeni przemysłowej. Słupek parkingowy podwieszany można zamontować na różnej wysokości, w zależności od zapotrzebowania. Jest łatwy w montażu i skutecznie ostrzega przed zagrożeniem.

 

Usuwalny słupek drogowy

Przenośne słupki drogowe to produkt przeznaczony do użytku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Wykonany ze stali słupek mocowany jest do aluminiowej podstawy za pomocą wygodnych wkrętów. Idealne sprawdza się do blokowania zastrzeżonych miejsc parkingowych. Jest wygodny i łatwy w rozstawieniu oraz widoczny z dużych odległości. Słupek przykręcany jest na 3 wkręty – łatwy w montażu i demontażu.

Usuwalny słupek drogowy

 

Demontowalne słupki blokujące A i B

Są to słupki metalowe, które przeznaczone są wydzielenia zamkniętych, na krótki lub dłuższy czas, obszarów w przestrzeni miejskiej.

Słupek A wmontowany jest w betonową podstawę, która wmurowana jest pod powierzchnię ziemi. Do słupka dołączony jest zestaw 3 kluczy, które umożliwiają szybki demontaż. Na życzenie klienta możliwe jest zainstalowanie innego systemu zamka, np. master key. Słupek wykonany jest z wysokiej jakości ocynkowanej stali.

Z kolei Słupek B blokowany jest poprzez zamknięcie zamka trójkątnym kluczem. Gniazdo instalowane jest na lub pod powierzchnią terenu, podstawa słupka znajduje się na powierzchni. Ten typ słupka jest równie łatwy w użytkowaniu i szybki w demontażu.

 

Słupki półautomatyczne

Słupki parkingowe składane zaprojektowane są z myślą o klientach prywatnych - w celu montażu na prywatnych posesjach, podjazdach oraz na terenach komercyjnych nieruchomości. Controller-Plus to półautomatyczny system, który działa w następujący sposób: trzeba odblokować zamek i nacisnąć, aby położyć słupek. Aby postawić, trzeba nacisnąć pedał zamieszczony w podstawie. Słupki parkingowe wyposażone w system Controller-Plus są eleganckie i wygodne w użytkowaniu. W komplecie znajduje się zestaw 2 kluczy. Słupek wykonany jest z odpornego na korozję aluminium w oryginalnym, nowoczesnym wzornictwie z odblaskowym pasem, poprawiającym jego widoczność. Słupki automatyczne to przede wszystkim duża wygoda w użytkowaniu.

 

Samoprostujący słupek blokujący

Kolejną propozycją z tej kategorii, która świetnie sprawdzi się na terenie o gęstej zabudowie, jest samoprostujący się słupek składany. Model ten przeznaczony jest do obszarów z dużym ryzykiem uszkodzenia pojazdu lub budynku. Słupek delikatnie odgina się do kąta 30°, po czym automatycznie wraca do pozycji pionowej. Podstawa słupka metalowego może być umiejscowiona pod lub na powierzchni ziemi, w zależności od zapotrzebowania. Odgięcie słupka jest stopniowe i delikatne, dzięki czemu nie spowoduje trwałych uszkodzeń pojazdu.

Samoprostujący słupek parkingowy

 

Słupki drogowe stałe

Słupki drogowe stałe to stalowe słupki z elementami aluminiowymi montowane do podstaw pod lub na powierzchni ziemi. Wyposażone są w jeden lub dwa otwory na łańcuchy. Przeznaczone do odgrodzenia stref przemysłowych, parkingów lub pasów ruchu. Dostępne są w kilku różnych grubościach, o przekroju okrągłym lub prostokątnym. Słupki metalowe, służące do wydzielania przestrzeni na terenie otwartym, są bardzo solidnie wykonane, pokryte materiałem odpornym na korozję oraz inne negatywne działanie czynników atmosferycznych. Solidna konstrukcja słupków gwarantuje ich długotrwałe użytkowanie.

Słupki drogowe stałe

 

Słupki drogowe na łańcuch

Jednym z modeli słupków drogowych jest słupek ze składaną, zintegrowaną podstawą, która umożliwia szybkie, tymczasowe rozstawienie słupków i tym samym odgrodzenie wyznaczonego obszaru. Słupki ze składaną podstawą wyposażone są w specjalne uchwyty na łańcuch, przeznaczone do odgrodzenia ruchu pieszych oraz oddzielenia na przykład obszarów skażonych. Słupki są łatwe w montażu i demontażu. Dostępne w zestawach po kilka sztuk z dołączonymi łańcuchami.

Słupki drogowe na łańcuchu

 

Słupki składane

Słupek parkingowy składany to model wygodny i prosty w obsłudze. W naszym asortymencie dostępne są trzy modele składanych słupków parkingowych – Defender, Commander-Plus oraz Controller. System Defender to słupki zamykane na kłódkę, z kolei dwa pozostałe zamykane są na cylindryczny zamek wpuszczany lub klucz trójkątny.

  • Słupek parkingowy Defender przeznaczony jest do zabezpieczania zatok, dojazdów oraz parkingów. Słupek wyposażony jest w skobel w kształcie litery U, który można zamknąć na kłódkę. Słupek mocowany jest na podstawie umieszczonej pod lub na powierzchni terenu. Słupki odblaskowe w systemie Defender widoczne są z dużych odległości. Istnieje możliwość pomalowania słupków na dowolny kolor farbą epoksydową, w ten sposób mogą mieć unikatowy wygląd, co będzie pasować także do bardziej eleganckich i nowoczesnych przestrzeni.

  • System Commander-Plus pozwala złożyć słupek parkingowy w taki sposób, aby powierzchnia na zewnątrz była płaska. Aluminiowe koryto, w które składany jest stalowy słupek, wmurowane jest w podłoże. Dodatkowo, po złożeniu słupka, koryto przykrywane jest stalową płytą, aby idealnie wyrównać powierzchnię, niwelując tym samym zagrożenie dla ruchu pieszego oraz rowerowego. Słupki można malować na dowolny kolor, co zwiększa ich widoczność z daleka oraz atrakcyjność. Słupki można montować na terenach suchych, nie zaleca się montażu na żwirach oraz obszarach podmokłych. W celu przedłużenia żywotności słupka, należy czyścić go i konserwować dwa razy w ciągu roku.

  • System Controller to składane słupki parkingowe, które umożliwiają doczepienie łańcuchów. Poza parkingami sprawdzają się przy oddzieleniu obszarów wyłączonych z ruchu, zagrożonych lub zastrzeżonych, prywatnych posesji lub terenów przemysłowych. Podstawa słupka może być montowana pod lub na powierzchni ziemi. Słupek może być wyposażony w czerwone pasy odblaskowe, które zwiększą jego widoczność z większych odległości.

Słupek składany Controller

 

Podsumowanie

Dostępne u nas modele słupków drogowych to nie tylko dobrej jakości produkty - to przede wszystkim skuteczne systemy, które sprawdzą się w każdym terenie. W ofercie mamy podstawowe słupki drogowe, które służą do oddzielenia pasów ruchu oraz słupki parkingowe – składane na różne sposoby, zamykane na kłódkę, klucz do zamka cylindrycznego wsuwanego lub klucz trójkątny.

Na zamówienie instalujemy także system zamykania master key. Dysponujemy również słupkami podwieszanymi, które, wykonane z lekkiego polietylenu, skutecznie mogą zabezpieczać wystające elementy na ścianach wielopoziomowych parkingów. Zarówno słupki drogowe, jak i słupki parkingowe, jeżeli nie regulują tego przepisy ruchu drogowego, mogą być pomalowane na dowolny kolor, z dodatkiem elementów odblaskowych lub bez. Najbardziej popularne są słupki biało-czerwone, których kontrastowe zestawienie kolorystyczne zapewnia największą widoczność i automatycznie skupia uwagę. W celu poznania szczegółów naszej oferty oraz możliwości spersonalizowania produktu, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego. Udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące szczegółów oraz parametrów technicznych naszego asortymentu.

Zapraszamy do kontaktu.