Systemy przemysłowe

Ogrodzenia bezpieczeństwa

X-Guard® jest systemem ochronnym maszyn, który spełnia aktualne dyrektywy dotyczące ochrony maszyn z 29 grudnia 2009 roku. Unikalna i pomysłowa konstrukcja X-Guard® z szeroką gamą standardowych komponentów, akcesoriów oraz zamków zapewnia kompletne zabezpieczenie przestrzeni pracy maszyny.

System bezpieczeństwa występuje w dwóch wersjach:

System X-Guard® oprócz paneli z siatki zawiera moduły z blachy i tworzywa sztucznego. Rozwiązania te można łączyć ze sobą tworząc jeden niepowtarzalny i optymalny system.

System można scharakteryzować w następujących pojęciach:

Bezpieczeństwo i niezawodność

Systemy bezpieczeństwa Axelent są tak projektowane, aby w pełni spełniać wymagania funkcji ochrony maszyn. Systemy zgodne są z obowiązującymi normami w Unii Europejskiej i wymogami dyrektywy maszynowej 2009/127/WE.

Praktyczne i funkcjonalne rozwiązania

Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, ważne jest aby produkt w jak największym stopniu ułatwiał pracę operatora.

Oferowane przez nas systemy bezpieczeństwa posiadają bardzo dużo rozwiązań ułatwiających dostęp oraz zapewniających bezpieczne przemieszczanie się bezpośrednio wokół maszyn. Cały system bezpieczeństwa zbudowany jest na bazie standardowych modułów, takich jak: panele, słupy, akcesoria oraz elementy do modyfikacji paneli w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Rozwiązania te jeśli zachodzi konieczność ułatwiają rozbudowanie i modyfikację istniejących już ogrodzeń.

Wszechstronność i ekonomia

System ochrony maszyn X-Guard® jest dostępny w kilku wariantach wypełnienia: siatka, blacha oraz tworzywo. Oferta uzupełniona jest o szeroką gamę rodzajów drzwi, zamków oraz akcesoriów. Wszechstronność i prosta obsługa wraz z szybką dostawą i montażem sprawiają, że wybierając systemy firmy Axelent, klient ma pewność, że uzyskuje korzystne, ekonomiczne rozwiązanie.

Innowacje i ciągły rozwój

System X-Guard® pojawił się na rynku w 2008 roku. Od tego czasu wprowadzono wiele nowych wymiarów paneli, słupów oraz akcesoriów. Odpowiadając na potrzeby klientów oraz ściśle współpracując z producentami maszyn dajemy oferowanym produktom nowy wymiar, którym jest design i funkcjonalność. Przykładem jest opracowanie zaokrąglonego panela z serii X-Guard® Contour.