Systemy przemysłowe

Ogrodzenia bezpieczeństwa

X-Guard® jest systemem ochronnym maszyn, który spełnia aktualne dyrektywy dotyczące ochrony maszyn z 29 grudnia 2009 roku. Unikalna i pomysłowa konstrukcja X-Guard® z szeroką gamą standardowych komponentów, akcesoriów oraz zamków zapewnia kompletne zabezpieczenie przestrzeni pracy maszyny.

System bezpieczeństwa występuje w dwóch wersjach:

System X-Guard® oprócz paneli z siatki zawiera moduły z blachy i tworzywa sztucznego. Rozwiązania te można łączyć ze sobą tworząc jeden niepowtarzalny i optymalny system.

Tworzymy systemy przemysłowe od ponad 15 lat

Nasz firma działa na rynku już ponad 15 lat, tworząc systemy przemysłowe, zabezpieczenia maszyn oraz rozwiązania dla logistyki i budownictwa. Doświadczenie specjalistów Info-Protect bezpośrednio przekłada się na większą satysfakcję naszych Klientów z oferowanych przez nas produktów - doskonale wiemy, jaki system bezpieczeństwa dla przemysłu będzie optymalnym rozwiązaniem u różnych grup odbiorców. Zamawiającym oferujemy często unikalne, nieszablonowe rozwiązania, projektowane z uwzględnieniem wszystkich deklarowanych przez Klienta potrzeb oraz zaleceń producenta.


Doświadczenie w tworzeniu ogrodzeń bezpieczeństwa rozumiemy również jako nieustanne podnoszenie kwalifikacji i rozwijanie oferty o najnowsze rynkowe rozwiązania. Stale śledzimy nowości w branży i adaptujemy najbardziej interesujące trendy do własnych projektów.


Takie podejście, w połączeniu z wysokim poziomem obsługi Klienta i otwartością na potrzeby odbiorców, sprawiło, że dziś z dumą możemy pochwalić się setkami udanych realizacji. Zagwarantowaliśmy bezpieczeństwo operatorów maszyn już w wielu magazynach oraz halach produkcyjnych w Polsce i krajach europejskich.

Kompleksowa obsługa Klienta

Przywiązujemy dużą wagę do tego, by współpraca z nami przebiegała w atmosferze wsparcia i profesjonalizmu. Tworząc system ochrony maszyn służymy pomocą każdemu Klientowi już od momentu podjęcia decyzji o inwestycji. Proponujemy merytoryczne wsparcie na wszystkich etapach, chętnie odpowiadamy też na pytania odbiorców naszych produktów i wyjaśniamy wszelkie wątpliwości dotyczące zabezpieczeń oraz realizacji zamówienia. Działamy transparentnie i rzetelnie, aby każdy Klient miał pewność, że na Info-Protect można polegać. Na współpracę z naszym zespołem warto zdecydować się również ze względu na kompleksowy charakter usługi. Nasze systemy przemysłowe ogrodzeń są opracowywane i wdrażane w całości przez Info-Protect. Takie rozwiązanie jest dla Klientów najwygodniejsze i gwarantuje, że instalacja przebiegnie w pełni zgodnie z założeniami projektowymi.

Pierwszym etapem realizacji ogrodzenia bezpieczeństwa jest stworzenie koncepcji na bazie wykonanych lub pobranych od Klienta pomiarów. Następnie opracowujemy projekt i przystępujemy do jego wdrażania - dostarczamy system ochronny maszyn oraz na życzenie Klienta wykonujemy montaż. Ostatnim etapem jest obsługa posprzedażowa: doradztwo w zakresie użytkowania produktu oraz usługi gwarancyjne i pogwarancyjne.

Szwedzkie ogrodzenia bezpieczeństwa od Axelent

Jakość naszej oferty wynika także ze stosowanych przez nas produktów. Zdecydowaliśmy się postawić na szwedzką markę Axelent, która od ponad 20 lat wytwarza systemy bezpieczeństwa dla przemysłu, gwarantując ochronę operatorom na całym świecie. To jeden z największych i najbardziej innowacyjnych producentów w tej branży, a o wysokim poziomie wyrobów Axelent przekonało się również szerokie grono naszych Klientów.
W razie pytań lub wątpliwości dotyczących naszej propozycji, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

System można scharakteryzować w następujących pojęciach:

 

Bezpieczeństwo i niezawodność

Systemy bezpieczeństwa Axelent są tak projektowane, aby w pełni spełniać wymagania funkcji ochrony maszyn. Systemy zgodne są z obowiązującymi normami w Unii Europejskiej i wymogami dyrektywy maszynowej 2009/127/WE.

Praktyczne i funkcjonalne rozwiązania

Poza zapewnieniem bezpieczeństwa, ważne jest aby produkt w jak największym stopniu ułatwiał pracę operatora.

Oferowane przez nas systemy bezpieczeństwa posiadają bardzo dużo rozwiązań ułatwiających dostęp oraz zapewniających bezpieczne przemieszczanie się bezpośrednio wokół maszyn. Cały system bezpieczeństwa zbudowany jest na bazie standardowych modułów, takich jak: panele, słupy, akcesoria oraz elementy do modyfikacji paneli w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Rozwiązania te jeśli zachodzi konieczność ułatwiają rozbudowanie i modyfikację istniejących już ogrodzeń.

Wszechstronność i ekonomia

System ochrony maszyn X-Guard® jest dostępny w kilku wariantach wypełnienia: siatka, blacha oraz tworzywo. Oferta uzupełniona jest o szeroką gamę rodzajów drzwi, zamków oraz akcesoriów. Wszechstronność i prosta obsługa wraz z szybką dostawą i montażem sprawiają, że wybierając systemy firmy Axelent, klient ma pewność, że uzyskuje korzystne, ekonomiczne rozwiązanie.

Innowacje i ciągły rozwój

System X-Guard® pojawił się na rynku w 2008 roku. Od tego czasu wprowadzono wiele nowych wymiarów paneli, słupów oraz akcesoriów. Odpowiadając na potrzeby klientów oraz ściśle współpracując z producentami maszyn dajemy oferowanym produktom nowy wymiar, którym jest design i funkcjonalność. Przykładem jest opracowanie zaokrąglonego panela z serii X-Guard® Contour.