Konferencja „Innowacyjne rozwiązania automatyzacji odpowiadające trendom rynkowym

Nasza firma była partnerem wydarzenia "Innowacyjne rozwiązania automatyzacji odpowiadające trendom rynkowym", które odbyło się w ramach cyklu "Spotkania z robotyką". Organizatorem konferencji była firma ABB oraz Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów. Wydarzenie odbyło się 14.11.2018 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych ABB przy ul. Żegańskiej 1 w Warszawie.

Tematyka konferencji obejmowała kierunek rozwoju rynku robotyki, nowe trendy oraz innowacje z zakresu automatyki oraz robotyki przemysłowej. Z wystąpień przedstawicieli firm ABB oraz PIAP, czyli z punktu widzenia producenta oraz integratora systemów zrobotyzowanych można wywnioskować, że polski rynek przemysłowy jest ciągle w fazie intensywnego rozwoju.

 

Coraz większa świadomość firm produkcyjnych wraz z preferencyjnym wsparciem finansowym powoduje znaczący wzrost zainteresowania automatyzacją produkcji. Inwestycja w robotyzację procesów produkcyjnych staje się priorytetem wielu przedsiębiorstw. Znaczący wpływ na to ma sytuacja na rynku konsumenckim.

Wymagania końcowych odbiorców w zakresie oczekiwanej jakości produktów, większa wydajność produkcyjna przy zachowaniu coraz niższych kosztów wytworzenia, ale też problemy ze znalezieniem odpowiednich fachowców powodują, że automatyzacja poszczególnych stref produkcji jest nieunikniona. Nasze systemy ogrodzeń przemysłowych doskonale wpisują się w trend rozwojowy przemysłu określonego mianem 4.0.

Elementem konferencji była debata z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Przedsiębiorczości i Innowacji, właścicieli oraz zarządców reprezentujących firmy z małego, średniego i dużego sektora przedsiębiorstw produkcyjnych. Prezentacja firmy Info-Protect dotyczyła wymagań jakie muszą spełnić profesjonalne ogrodzenia bezpieczeństwa oraz metodologię postępowania przy ocenie ryzyka na stanowisku pracy.

 Prezentacja info-protect

Na konferencji można było również zapoznać się z aktualnymi możliwościami pozyskania dotacji ze środków publicznych w ramach finansowania z funduszy europejskich w odniesieniu do inwestycji w nowoczesne technologie i innowacje.